RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

George H.W. Bush wyszedł ze szpitala

Publikacja: Wtorek, 30 grudnia (21:40) Aktualizacja: Wtorek, 30 grudnia (20:00)

Były prezydent Stanów Zjednoczonych George H.W. Bush wyszedł we wtorek ze Szpitala Metodystów w Houston. Trafił tam tydzień wcześniej z powodu duszności.

90-letni Bush przebywał w szpitalu na obserwacji. Już w poniedziałek informowano, że "znów oddycha normalnie". W 2012 roku Bush spędził Boże Narodzenie w tym samym szpitalu w Houston, przyjęty tam z powodu zapalenia oskrzeli. Wypisano go wtedy po kilku tygodniach.

George Bush senior pełnił urząd prezydenta USA w latach 1989-93. W 1992 roku przegrał walkę o reelekcję z kandydatem Demokratów Billem Clintonem.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: