Przeciwko Johnowi Galliano wpłynęła w Paryżu kolejna skarga dotycząca wypowiadania przez niego antysemickich obelg - informują w francuskie media. Dyrekcja domu mody Dior zawiesiła w piątek projektanta w obowiązkach. Dzień wcześniej Galliano został zatrzymany w Paryżu za agresywne zachowanie i wyzwiska pod adresem ludzi siedzących w kawiarni.

Zobacz również:

Francuskie radio poinformowało, że młoda kobieta złożyła na komisariacie kolejną, podobną skargę przeciw projektantowi. Zeznała, że Galliano obraził ją antyżydowskimi wyzwiskami w październiku ubiegłego roku. Dzisiaj brytyjski "The Sun" zamieścił wideo z tego zdarzenia. Widać na nim wyraźnie pijanego kreatora bełkoczącego po angielsku obraźliwe i wulgarne słowa.

Do zatrzymania znanego w świecie mody kreatora doszło w czwartek w dzielnicy Marais, gdzie mieści się wiele sklepików i restauracji żydowskich. Obrońca Galliano oświadczył, że doszło do zamieszania i to właśnie pan Galliano został zaatakowany słownie i nigdy nie wypowiedział takich obelg.

Media zwracają uwagę, że do zatrzymania Galliano doszło na kilka dni przed wielkimi pokazami najnowszej jesienno-zimowej kolekcji Diora w ramach paryskiego Tygodnia Mody.