Timothy Eli Thompson urodził się 4 marca bez jam nosowych. To bardzo rzadki przypadek - jeden na 197 milionów. Po jego urodzinach, matka chłopca zamieściła jego zdjęcie na Facebooku. Portal usunął jednak fotografię. Powodem był protest grupy osób, która twierdziła, że jest ona zbyt drastyczna.

Matka chłopczyka umieściła informację o decyzji portalu na swojej stronie. Napisałam, że nic mnie nie powstrzyma przed umieszczaniem zdjęć mojego syna - tłumaczy kobieta. 30 tysięcy internatów zareagowało na tę wiadomość, krytykując decyzję Facebooka. Wtedy portal przywrócił zdjęcie chłopczyka.

Eli urodził się 4 marca w Alabamie. Nie ma jam nosowych. Gdy miał 5 dni, miał tracheotomię. Przed nim jest jeszcze długa droga, będziemy potrzebować dużo wsparcia – napisała jego matka.  

Kobieta przyznaje, że martwi się o to, jak jej synek będzie traktowany w przyszłości. Najbardziej obawiam się, że świat nie będzie go postrzegał jako pięknego, małego chłopca - tak, jak ja go postrzegam - mówi. Dla mnie jest najpiękniejszy na świecie - dodaje. 

(mpw)