Lotnisko we Frankfurcie nad Menem poinformowało, że wznawia funkcjonowanie po około dwugodzinnej przerwie i częściowej ewakuacji. Zamieszanie było wymuszone przedostaniem się jednej osoby do strefy chronionej bez poddania się wymaganym procedurom bezpieczeństwa.

Europejska Organizacja ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej (Eurocontrol) podała, że pierwszych przylotów na frankfurckie lotnisko należy oczekiwać po godz. 14. Ostrzeżono przed "znaczącymi opóźnieniami". Pasażerom zaleca się sprawdzanie na bieżąco informacji o lotach u swoich przewoźników.

Rzeczniczka niemieckiej policji oświadczyła, że w związku z incydentem zatrzymano podejrzaną kobietę i jest ona obecnie przesłuchana.

Wcześniej policja poinformowała, że zakończono podjętą ze względów bezpieczeństwa ewakuację części lotniska i w strefie odlotów nie znaleziono żadnych podejrzanych przedmiotów. Wznowiono regularne odprawy pasażerskie - dodał policyjny rzecznik.

Podkreślił, że nie chodziło o alarm bombowy. Na lotnisku w stan gotowości postawiony został co prawda specjalistyczny pojazd saperski, ale chodziło o pozostawiony bez opieki bagaż - zaznaczył rzecznik dodając, że oba incydenty i nie były ze sobą powiązane.

Frankfurckie lotnisko to największy port lotniczy w Niemczech i czwarty co do wielkości w Europie.

(abs)