Strona izraelska jest gotowa zaprzestać ataków przeciw Hamasowi w Strefie Gazy, jeśli bojownicy ogłoszą zawieszenie broni i będą go przestrzegać - powiedział minister obrony Izraela Ehud Barak. Wczoraj światowe media poinformowały, że rządzący w Strefie Gazy Hamas, wystąpił z propozycją przerwania ognia po kilku dniach ataków prowadzonych przez obie strony.

Ehud Barak podkreślił, że strona izraelska nie będzie tolerować ostrzałów . Na pytanie, czy kraj rozważa rozpoczęcie ofensywy lądowej w Strefie Gazy wymierzonej w Hamas, odparł, że rozważane są wszystkie opcje.

Dzisiaj rano izraelska armia poinformowała, że palestyńscy bojownicy wystrzelili w kierunku południowego Izraela trzy pociski moździerzowe. Nikt nie został ranny, ale izraelskie media przekazały, że w wyniku ostrzału zakłócone zostały dostawy elektryczności.

Według armii, w ciągu ostatnich 48 godzin na Izrael spadło 120 palestyńskich pocisków rakietowych i moździerzowych. Lotnictwo izraelskie dokonuje od czwartku systematycznych nalotów na Strefę Gazy, po tym jak wystrzelona rakieta trafiła w izraelski autobus szkolny poważnie raniąc jednego ucznia i kierowcę. Od czwartku w izraelskich nalotach zginęło co najmniej 18 Palestyńczyków, a ok. 70 zostało osób zostało rannych.