Na krótko przed rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży w Panamie doszło do wyłączeń prądu na znacznych obszarach stolicy i w kilku innych miastach – informują tamtejsze media.

Państwowe przedsiębiorstwo energetyczne Etesa potwierdziło na Twitterze, że są przerwy. Zapewniono, że trwają prace nad jak najszybszym przywróceniem dostaw.

Operator stołecznego metra poinformował, że z powodu awarii zasilania trzeba było ewakuować pasażerów z pociągów na dwóch liniach. Gazeta „La Prensa” podała, że w międzynarodowym porcie lotniczym Tocumen energię dostarczają generatory.

Agencja AFP pisze, że w południe czasu miejscowego w stolicy nie działały uliczne sygnalizatory. Nie podano, co spowodowało awarię, która wystąpiła także w kilku innych panamskich miastach. Dostawy prądu są przywracane stopniowo.

Światowe Dni Młodzieży rozpoczynają się w Panamie we wtorek. Tysiące pielgrzymów przybyło tam już w czasie weekendu. Organizatorzy spodziewają się w sumie ok. 250 tysięcy przybyszów. Papież Franciszek jest w Panamie oczekiwany w środę.


Opracowanie: