Facebook zamierza zarobić na wartym 11 miliardów funtów "przemyśle samotnych serc" - i wiele wskazuje na to, że wkroczy na ten rynek już niedługo: internetowy gigant testuje właśnie nową aplikację randkową - donosi brytyjski "Daily Mail". Według publikacji dziennika, który powołuje się na twitterowy przeciek, aplikacja ma dać użytkownikom możliwość wyboru spośród pięciu płci.

Jak czytamy na stronach "Daily Mail", na Twitterze pojawiły zrzuty ekranu, na których widać testowaną aplikację.

Ze zdjęć wynika, że Facebook Dating da użytkownikom możliwość wyboru spośród pięciu płci: kobieta, transkobieta (czyli osoba transseksualna, która urodziła się w męskim ciele, ale identyfikuje się z płcią żeńską), mężczyzna, transmężczyzna (czyli osoba urodzona w kobiecym ciele, ale identyfikująca się jako mężczyzna) oraz osoba nieidentyfikująca się w pełni z żadną płcią.

Użytkownicy serwisu - jak czytamy - mogą prowadzić prywatne rozmowy, nie ma natomiast możliwości przesyłania zdjęć.

Aktualnie - podaje na swych stronach "Daily Mail" - Facebook testuje aplikację wewnętrznie: w ubiegłym tygodniu testy mieli rozpocząć pracownicy biur firmy w kalifornijskim Mountain View.

Co ciekawe: chętni do testowania aplikacji zostali ostrzeżeni, że celem operacji jest wychwycenie ewentualnych błędów, a nie... umożliwienie im zawierania znajomości i randkowania w miejscu pracy.

"Daily Mail" przypomina, że plany wkroczenia na "lukratywny rynek randkowy" założyciel Facebooka Mark Zuckerberg ogłosił w tym roku. Zapowiedział wówczas, że nowy serwis ma skupiać się na budowaniu długotrwałych relacji.


Na podstawie: DailyMail.co.uk

(e)