Rumuński budowlaniec skazany został w Wielkiej Brytanii na 4 lata więzienia. Z zemsty na pracodawcy zburzył koparką pięć nowo postawionych domów.

31-letni mężczyzna zrobił to pogwizdując i pokrzykując z zadowoleniem. Nie chciałeś mi zapłacić, więc zabawimy się - mówi na nagraniu Danie Neagu wsiadając od koparki.

Jak utrzymywał podczas rozprawy sądowej, deweloper jest mu winien 16 tys. funtów za wykonaną pracę. Każdy ze zniszczonych domów wart był 475 tys. Wszystkie trzeba było rozebrać i zbudować od nowa.

Nie jestem niebezpieczny - mówił Rumun przechodniom zdziwionym jego zachowaniem. Jeśli chcecie zadzwonić na policję, dzwońcie - dodał.

Mężczyzna spędzi w więzieniu co najmniej 2 lata, po czym będzie mógł się starać o zwolnienie warunkowe. Wątpliwe, by na Wyspach Brytyjskich znalazł ponownie pracę w swym zawodzie.

Jak oświadczył podczas rozprawy przedstawiciel dewelopera, jedna z maszyn budowlanych wyposażona w nadajnik GPS zlokalizowana została w Rumunii. To było powodem wstrzymania wypłaty zaległych pieniędzy. Oskarżony mężczyzna przyznał, że to on zabrał maszynę, ale jak zapewniał, zamierzał ją oddać.

 

Opracowanie: