„Busik pełen Polaków” podbija serca Holendrów. Kontrowersyjna piosenka, która opowiada o tym, że do Holandii przyjeżdżają masowo Polacy, by pracować za parę groszy i puszkę piwa, jest na szczytach holenderskich list przebojów.

Polacy, którzy mieszkają w Holandii, są podzieleni w ocenie tej piosenki. Jedni uważają, że to utwór typowo karnawałowy. Podkreślają również, że taka jest właśnie polska rzeczywistość w Holandii. Inni są oburzeni – wysyłają do autora piosenki pogróżki. Najbardziej urażeni czują się jednak ci, którzy uczciwie i spokojnie pracują w Holandii. Posłuchaj relacji korespondentki RMF FM Katarzyny Szymańskiej-Borginon:

Johan Vlemmix, autor kontrowersyjnej piosenki, mnoży wywiady dla prasy i twierdzi, że został źle zrozumiany. Wyraźnie najbardziej zależy mu na rozgłosie. Jak dowiedziała się dziennikarka RMF FM, holenderski piosenkarz nie zamierza przepraszać za swój utwór.

Teledysk dostępny jest w serwisie You Tube (https://www.youtube.com/watch?v=5qvQ_2nsVtk) i cieszy się powodzeniem. Doczekał się prawie 200 tysięcy wyświetleń.