RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Brytyjski okręt podwodny osiadł na dnie

Publikacja: Piątek, 22 października (12:04) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Brytyjski okręt podwodny HMS Astute o napędzie atomowym osiadł na dnie u wybrzeży Szkocji - poinformował rzecznik brytyjskiego ministerstwa obrony. <i>Nie doszło do incydentu nuklearnego</i> - powiedział rzecznik. <i>Nie ma rannych, jednostka jest szczelna</i> - zapewnił.

Okręt HMS Astute osiadł na skałach około 9.20 rano czasu polskiego u wybrzeży wyspy Skye, największej wyspy w grupie Hebrydów Wewnętrznych w zachodniej Szkocji. Straż przybrzeżna poinformowała, że po zgłoszeniu alarmu na miejsce zdarzenia wysłano jednostkę ratunkową. Ministerstwo obrony zapewniło, że nie ma wskazań zagrożenia dla środowiska naturalnego w wyniku tego wypadku.

HMS Astute to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie okrętów wybudowanych w Wielkiej Brytanii.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: