Scotland Yard wznowi poszukiwania małej Madeleine, uprowadzonej przez czterma laty w Portugalii. Dziewczynka została porwana z hotelowego pokoju podczas rodzinnych wakacji. Dochodzenie w tej sprawie prowadziła hiszpańska policja. Śledztwo nie przyniosło jednak żadnych rezultatów i w 2008 roku zostało zawieszone.

Dotychczas brytyjska policja pełniła jedynie funkcję wspomagającą w tej sprawie. Ale jak oświadczył rzecznik Scotland Yardu, zespół ok. 30 inspektorów zajmie się teraz w pełnym wymiarze uprowadzeniem Madeleine. Będą to policjanci, którzy mieli udać się na wcześniejszą emeryturę lub ci, którym groziło zwolnienie w ramach budżetowych oszczędności.

Brytyjska policja jest zdania, że Madeleine McCann może zostać odnaleziona. Podobnie uważają rodzice dziewczynki. Udzielając wywiadu, ostro skrytykowali brytyjskiego premiera, Davida Camerona, za "brak zaangażowania w tej sprawie". Niedawno premier osobiście poinformował państwa McCann o wznowieniu dochodzenia, które zostanie sfinansowane przez brytyjskie MSW.