Na drzewie zainstalowano prawdziwą stację meteorologiczną oraz kamerę, która przez cały czas filmuje to, co dzieje się wokoło. Buk posiada swoją stronę internetową, na której informuje np. o pogodzie. Drzewo komunikuje się także za pomocą Facebooka oraz Twittera.
Jeden z ostatnich wpisów dotyczy śniadania, to oczywiście niezbędny dwutlenek węgla. Miejsce drzewa jest ukrywane ze względu na jego bezpieczeństwo.
Buk będzie mówić przez cały rok. Chodzi o przekazanie w sposób zabawowy, jak największej liczby naukowych informacji.