Brazylia: Trzynaście ofiar strzelaniny w Rio
Publikacja: Czwartek, 7 kwietnia (15:35)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
Strzelanina w szkole w Rio de Janeiro w Brazylii. Mężczyzna zabił trzynaście osób, a 22 ranił. Potem popełnił samobójstwo - poinformowała brazylijska telewizja Globo News, powołując się na miejscową policję. Według dziennika "O Dia", napastnik pozostawił list, w którym wyjaśniał motywy zbrodni.
Według jednej wersji wydarzeń, o której informuje dziennik "O Dia", napastnik to były uczeń szkoły. Miał on wejść do budynku udając nauczyciela, a następnie otworzyć ogień. Gdy na miejsce przybyła policja, napastnik popełnił samobójstwo.
Inna wersja przytaczana przez gazetę mówi, że 24-latek był ojcem jednego z uczniów szkoły, nękanego przez kolegów.