Peter Madoff - brat odbywającego karę więzienia twórcy piramidy finansowej Bernarda Madoffa - został skazany przez sąd na 10 lat więzienia. W czerwcu przyznał się do współudziału w przestępstwach, które spowodowały straty liczone w miliardach dolarów.

Zobacz również:

  • Amerykańskie Federalne Biuro Śledcze aresztowało Petera Madoffa. Mężczyzna jest młodszym bratem odbywającego karę 150 lat więzienia Bernarda Madoffa - twórcy gigantycznej piramidy finansowej, której upadek spowodował straty liczone w miliardach dolarów. więcej

Peter Madoff zgodził się na wynegocjowaną przez prawników karę 10 lat więzienia. Przyznanie się do współwiny w przestępstwach brata dotyczyło zarzutów zmowy i fałszowania dokumentów. Peter Madoff zaprzeczył natomiast, jakoby wiedział, iż oszukańcza piramida finansowa działała całe dziesięciolecia. Twierdził, że brat wyznał mu prawdę dopiero w grudniu 2008 roku.

Peter Madoff był dyrektorem do spraw kontroli legalności (chief compliance officer) w spółce Bernard L. Madoff Securities LLC, gdy jego brat został aresztowany 11 grudnia 2008 roku. Firma ta, która cieszyła się renomą największego na świecie funduszu hedgingowego, w rzeczywistości była nielegalną piramidą finansową.

150 lat więzienia dla Bernarda Madoffa

Bernard Madoff odbywa karę 150 lat więzienia. Konsekwentnie utrzymywał, że przestępczą działalność prowadził sam, bez wiedzy rodziny i współpracowników.