Piłkarze Borussii Dortmund pewnie zmierzają po mistrzostwo Niemiec. Lider tabeli pokonał drużynę St. Pauli 2:0. Łukasz Piszczek zagrał w barwach gospodarzy cały mecz, a Robert Lewandowski 88 minut. Zabrakło jedynie Jakuba Błaszczykowskiego, który jest kontuzjowany.

Goście wygrali wcześniej trzy spotkania z rzędu, ale tym razem musieli uznać wyższość zespołu trenera Juergena Kloppa. W 39. minucie gola dla Borussii zdobył Paragwajczyk Lucas Barrios (10. trafienie w sezonie), a tuż po przerwie własnego bramkarza pokonał Ralph Gunesch.

W 75. minucie za ostry atak na rywala żółtą kartkę zobaczył Lewandowski, którego w końcówce spotkania zmienił były gracz m.in. Bayernu Monachium Markus Feulner. Na boisku nie pojawił się Błaszczykowski, który narzeka na uraz kolana. Polski pomocnik nabawił się tej kontuzji podczas treningu przed tygodniem.

W tabeli Borussia ma 13 punktów przewagi nad drugim Bayerem Leverkusen.

Jeden punkt do swojego dorobku dopisali piłkarze FC Koeln, którzy zremisowali 1:1 na wyjeździe z Hoffenheim. Sławomir Peszko został zmieniony w 73. minucie, natomiast Adam Matuszczyk pauzował z powodu żółtych kartek.