Wiceprzewodniczący ukraińskiego parlamentu, komunistyczny poseł Adam Martyniuk, zaatakował deputowanego opozycji Ołeha Laszkę, rzucając się na niego podczas prowadzenia obrad Rady Najwyższej. Awantura wybuchła, gdy Martyniuk nie pozwolił Laszce na wystąpienie.

Wtedy poseł zarzucił wiceprzewodniczącemu parlamentu, że prześladuje opozycję, a następnie obraził go, wyrażając się niecenzuralnie.

W odpowiedzi Martyniuk podszedł do Laszki, chwycił go za szyję i powalił na podłogę. Gdy Laszko wstał, Martyniuk zaczął go popychać. Walczących rozdzielili inni deputowani. Po starciu Martyniuk, nie przebierając w słowach, odgrażał się, że chwyci Laszkę "nie tylko za szyję".

Po incydencie 61-letni Martyniuk przeprosił za swoje zachowanie.

Żałuję, że nie powstrzymałem się w obliczu chamstwa swego kolegi, jednak kiedyś należało to zakończyć. Nie o wszystkim mogę mówić, ale on (Laszko) przekracza wszelkie granice. Myślę, że nie będzie się już do mnie zbliżać - powiedział.

39-letni Laszko słynie z prowokacyjnych przemówień, wygłaszanych z trybuny Rady Najwyższej. Do 2010 r. był członkiem klubu parlamentarnego opozycyjnego Bloku byłej premier Julii Tymoszenko. Został wykluczony z tego ugrupowania, gdy w internecie opublikowano nagranie, na którym przyznaje się do utrzymywania kontaktów homoseksualnych.