Po interwencji wymierzonej w siatkę terrorystów, która miała miejsce miesiąc temu - policjanci pracują na okrągło. Są zmęczeni fizycznie i psychicznie.
Belgia utrzymuje alert zagrożenia od miesiąca na poziomie trzecim w czterostopniowej skali. Zmęczenie daje się we znaki zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, gdzie niewielka liczba policjantów musi wykonywać obowiązki ponad siły. Policjanci pracują bez przerw weekendowych, nieraz po kilkanaście godzin dziennie.