RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Awaryjne lądowanie samolotu z byłym prezydentem USA

Publikacja: Niedziela, 16 czerwca (18:31) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Prywatny samolot Gulfstream 4 z byłym prezydentem USA George'em W. Bushem na pokładzie lądował awaryjnie, ponieważ w kokpicie pojawił się dym - poinformował amerykański Federalny Urząd Lotnictwa. W wyniku incydentu nikt nie został poszkodowany.

Samolot leciał z Filadelfii do Dallas, gdzie mieszka były prezydent. Gdy stwierdzono zagrożenie, maszynę skierowano do Louisville w Kentucky.

Rzecznik Busha, Freddy Ford, który był na pokładzie, gdy doszło do incydentu, powiedział, że po krótkiej przerwie samolot odleciał do Dallas, gdzie bezpiecznie wylądował. Na razie nie jest jasne, dlaczego w kokpicie pojawił się dym.

Źródło: RMF24/PAP
Tagi: USA samolot

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: