Disney stanął przed dużym wyzwaniem. Po śmierci Chedwicka Bosemana, odtwórcy głównej roli w filmie „Czarna Pantera”, fani zaapelowali do studia Marvela, aby nie próbowało przekształcać tytułowej postaci w zapowiedzianej kontynuacji produkcji.

Chadwick Boseman, który w uniwersum Marvela, wcielił się w postać Czarnej Pantery, zmarł 28 sierpnia w Los Angeles, po czterech latach zmagania się z nowotworem okrężnicy. Aktor miał 43 lata. Informacja wstrząsnęła filmowym światem. Wiele gwiazd przekazało kondolencje rodzinie zmarłego. Boseman był inspiracją szczególnie dla młodych Afroamerykanów, którzy podziwiali aktora za sukces, jaki osiągnął.

"Czarna pantera" był wielkim wydarzeniem kulturalnym - stwierdził w rozmowie z Reutersem Alan Jenkins, profesor z Harvard Law School.

Cytat

Jednym z elementów tego, co uczyniło ten film tak ważnym, był świat Wakandy i idea afrykańskiego narodu uwolnionego od kolonializmu, handlu niewolnikami i wyzysku. Miał godność, błyskotliwość i technologię
przyznał Jenkins

"Czarna Pantera" to produkcja, która łamie stereotypy. 

- Film jest jeszcze bardziej istotny, ponieważ czarni Amerykanie nieproporcjonalnie cierpią na COVID-19 i giną z rąk policji - mówią eksperci zajmujący się kulturą.

Co z "Czarną Panterą 2"?

Pisarze, naukowcy i aktywiści w rozmowie z Reutersem przyznają, że Marvel i jego firma macierzysta, Walt Disney Company, powinni uhonorować dziedzictwo Bosemana np. filmem fabularnym, który miałaby się skupiać m.in. na wyborze nowej Czarnej Pantery z obsady pierwszej części produkcji. 

Cytat

Naprawdę powinni rozważyć podążanie za fabułą komiksu i nadanie Letitii Wright (która gra Shuri, siostrę głównego bohatera) tę najważniejszą rolę
sądzi Jamil Smith, dziennikarz "Rolling Stone"

Widzieliśmy ją w akcji. Widzieliśmy ją w środku tych walk. Dlaczego nie mielibyśmy myśleć, że miałaby odwagę i siłę, by zostać następną Czarną Panterą? - pyta Smith. 

Taka strategia mogłaby pomóc fanom, którym trudno byłoby zaakceptować innego aktora w roli Czarnej Pantery.

Może odpowiedzią, dla tych z nas, którzy nie są jeszcze gotowi na spotkanie z kimś w tym garniturze, jest przekazanie cugli nieco wcześniej, niż się spodziewali i pozwolenie Shuri na przyjęcie płaszcza, może w "Czarnej Panterze 2" - zasugerowała z kolei April Reign, pomysłodawczyni hasła i akcji #OscarsSoWhite.

Disney i Marvel odmówiły komentarza w sprawie. Kevin Feige, prezes Marvel Studio, zapowiedział jedynie, że kontynuacja "Czarnej Pantery" powstanie. Studio oddało hołd Bosemanowi, emitując film "Czarna Pantera" w stacji ABC w niedzielę, 31 sierpnia, bez reklam.