Na opublikowanym 20 czerwca w serwisie YouTube filmie słynna grupa haktywistów Anonymous twierdzi, że amerykańska agencja kosmiczna NASA ma ogłosić odkrycie inteligentnego życia pozaziemskiego. Anonymous powołują się na rzecznika agencji. Profesor Thomas Zurbuchen miał powiedzieć, że nasza cywilizacja zbliża się do odkrycia dowodów na obce życie w kosmosie. "Biorąc pod uwagę wszystkie działania i misje, jesteśmy na granicy dokonania jednego z największych bezprecedensowych odkryć w historii" - stwierdził rzecznik NASA.

Anonymous to globalna grupa aktywistów. Jej członkowie sprzeciwiają się między innymi korupcji, ograniczaniu wolności obywatelskich, konsumpcjonizmowi czy cenzurze i wpływowi Kościoła katolickiego na życie publiczne.

W 2012 roku magazyn "Time" zaliczył Anonymous do 100 najbardziej wpływowych osób na świecie.

W maju na swoim kanale na YouTube grupa opublikowała film, w którym zaapelowała do ludzi na całym świecie, aby przygotowali się na wybuch III wojny światowej. Poważną przesłanką realizacji takiego przerażającego scenariusza jest, zdaniem tajemniczych działaczy, przemieszczanie strategicznych sił przez Stany Zjednoczone oraz Koreę Północną.

APA