Angelina Jolie przebywa z wizytą w Bośni i Hercegowinie. Hollywoodzka aktorka oświadczyła wczoraj, że jest zainteresowana wsparciem systemu oświaty w tym państwie, a także innymi projektami, które pomogą zniwelować skutki ostatniej wojny w byłej Jugosławii.

Aktorka spotkała się z przewodniczącym trzyosobowego Prezydium Bośni i Hercegowiny Harisem Silajdźiciem, który powiedział później, że wypytywała go o projekty, które mogłaby wesprzeć. Oboje doszli do wniosku, że "absolutnym priorytetem jest oświata".

Jolie odwiedziła już Bośnię w kwietniu bieżącego roku jako wysłanniczka Wysokiego Ambasadora ONZ ds. Uchodźców (UNHCR). Dowiedziała się wówczas o tragicznym losie 117 tysięcy ludzi, którzy dotychczas nie mogą powrócić do swoich domów, mimo że wojna zakończyła się 15 lat temu.

Aktorka zaznaczyła, że zamierza rozpocząć w Bośni jesienią zdjęcia do jej nowego filmu i pod tym kątem oglądała miejscowe plenery. Film ma być romantyczną historią dwojga osób, które spotkały się w przededniu bałkańskiej wojny.