Prezydentowi Sauli Niinisto i jego małżonce Jenni Haukio urodził się syn – poinformowała wczoraj wieczorem kancelaria prezydenta Finlandii.

Prezydentowi Sauli Niinisto i jego małżonce Jenni Haukio urodził się syn – poinformowała wczoraj wieczorem kancelaria prezydenta Finlandii.
Prezydent Sauli Niinisto / Pekka Sipola /PAP/EPA

Zarówno mama, jak i dziecko czują się dobrze - powiedział prezydent, który był obecny przy porodzie.

Sauli Niinisto podzielił się informacją także na swoim profilu na Facebooku pisząc: "Jesteśmy od teraz rodzicami małego chłopca!".

Jak podała kancelaria, para prezydencka jeszcze przed narodzinami chłopczyka otrzymała wiele gratulacji od obywateli i jest za to wdzięczna. Zgodnie z komunikatem kancelarii chłopiec przyszedł na świat w szpitalu w Helsinkach.

To pierwsze dziecko pani prezydentowej Jenni Haukio, a trzecie Niinisto. Z poprzedniego małżeństwa prezydent ma dwóch dorosłych synów. Jego pierwsza żona zmarła.

W historii Finlandii nie było jeszcze przypadku, by głowie państwa urodziło się dziecko podczas sprawowania urzędu.

69-letni Sauli Niinisto został zaprzysiężony na prezydenta Finlandii 1 lutego. Jego druga kadencja na tym stanowisku potrwa do 2024 r.

Niinisto jest dwunastym prezydentem w historii Finlandii i pierwszym szefem państwa wybranym już w I turze od 1994 r. W wyborach przeprowadzonych pod koniec stycznia zdobył 62,6 proc. głosów przy frekwencji sięgającej blisko 67 proc.

(mpw)