64-letnia Szwajcarka urodziła niedawno swoje pierwsze dziecko - informuje szwajcarska agencja SDA. Kobieta mieszka w kantonie Argowia na północy kraju. Jej mąż ma 60 lat. Według SDA, jest to zapewne najstarsza Szwajcarka, która została matką.

Gazeta "Blick" ujawniła, że po raz pierwszy Dominique C. w wieku 61 lat poddała się w Rosji wszczepieniu komórki jajowej innej kobiety, ale miała poronienie. Mimo to nie zrezygnowała. Kolejna ciąża doszła do skutku, gdy w Rosji wszczepiono Szwajcarce kolejną komórkę jajową obcej kobiety. Tym razem wszystko przebiegło pomyślnie i - jak pisze "Blick" - cztery i pół miesiąca temu urodziła się dziewczynka. Dziecko i rodzice czują się dobrze - zapewnia gazeta, ilustrując te informacje zdjęciami całej trójki.

W Szwajcarii zabronione jest wszczepianie kobietom komórek jajowych pochodzących od innych kobiet. W Rosji nie stanowiło to problemu i właśnie tam Dominique C. spędziła ostatnie miesiące ciąży pod opieką lekarzy. Jej córka przyszła na świat w jednym z moskiewskich szpitali.

Szwajcarski "Blick" publikuje na swojej stronie internetowej zdjęcia nietypowej rodziny