RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

35-letni Polak zginął w masywie Mont Blanc

Publikacja: Sobota, 29 lipca (01:07) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Polski alpinista zginął w masywie Mont Blanc - donoszą francuskie media. Jak podają, do tragicznego wypadku doszło w czwartkowy wieczór, kiedy grupa wspinaczy wracała do bazy. 35-latek - uderzony przez spadające kamienie - spadł z wysokości około 20 metrów.

Na miejsce wypadku wysłana została na pokładzie helikoptera ekipa ratunkowa, która ewakuowała pozostałych uczestników wyprawy.

Śmierć Polaka potwierdził w mailu do redakcji TVN Meteo polski resort dyplomacji.

Uprzejmie informujemy, że w dniu wczorajszym wskutek wypadku w Masywie Mont Blanc zmarł obywatel RP - podał MSZ w przesłanej w piątek wiadomości.

Resort nie udzielił informacji o tożsamości 35-latka.


(e)

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: