RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

16-latka znalazła pół kilograma złota. Nikt nie zgłosił się po sztabkę

Sobota, 6 lutego (12:49)

16-letnia turystka, która natrafiła na półkilogramową sztabkę złota w czasie kąpieli w Jeziorze Konigssee w niemieckich Alpach, może zatrzymać znalezisko. Mimo ogłoszeń policji, nie zgłosił się właściciel złota.

Nastolatka znalazła złoto na dnie jeziora zeszłego lata. Sztabka była zaledwie 2 metry pod powierzchnią wody. Dziewczyna natychmiast powiadomiła o znalezisku policję w bawarskim Berchtesgaden.

Półroczne poszukiwania właściciela nie przyniosły jednak skutku.

Władze ogłosiły więc, że nastolatka i jej rodzina może zatrzymać sztabkę. Jej masa to 17,6 uncji, a długość to 6 cm. Złoto warte jest 19 tysięcy dolarów.

Próbka została oznakowana na górnej warstwie przez Degussa Feingold, firmę, która produkuje takie sztabki od ponad 150 lat. 

"Daily Mail"

(dp)

Źródło:  
Tagi: złoto jezioro

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: