Komisja Europejska po wstępnej analizie pozytywnie odniosła się do wysłanych przez Polskę dokumentów w sprawie kontroli przetargów na trzy projekty drogowe - dowiedziała się nieoficjalnie korespondentka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon. W grudniu Bruksela wstrzymała wypłatę 3,5 mld złotych w związku z podejrzeniami o zmowę cenową.

Wstępna analiza przesłanych przez Warszawę dokumentów z audytu w sprawie budowy trzech odcinków polskich dróg wypada pozytywnie. Jak informuje nasza dziennikarka Katarzyna Szymańska-Borginon, możliwe, że kwota 3,5 miliarda złotych, której wypłatę wstrzymała w grudniu Bruksela, zostanie odblokowana już 15 marca, a być może nawet wcześniej.

Rozmówcy korespondentki RMF FM z Komisji Europejskiej twierdzą, że dokumenty przesłane przez polskie władze w połowie lutego są kompletne - niczego nie brakuje, a nawet jest więcej niż potrzeba.

Co prawda trwa jeszcze analiza przesłanego audytu wszystkich kontraktów drogowych z lat 2007-2013, ale po wstępnej analizie widać już, że sprawa zmierza do pozytywnego finału.

(bs)