Laura Dekker na początku miesiąca wypłynęła z Holandii. O nastolatce głośno zrobiło się w ubiegłym roku, kiedy ogłosiła swój plan rejsu dookoła Ziemi. Rada do spraw Opieki nad Dziećmi zwróciła się wtedy do sądu o nałożenie nad Laurę kurateli, żeby zapobiec jej wyprawie.
Miało to związek ze stanowiskiem rodziców dziewczyny, którzy wspierali ją w realizacji jej marzenia. W lipcu tego roku sąd rodzinny anulował kuratelę i Laura bez przeszkód mogła wypłynąć.