RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wayne Rooney przechodzi z Manchesteru do Evertonu

Publikacja: Niedziela, 9 lipca (14:34) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

​Były kapitan piłkarskiej reprezentacji Anglii, od 2004 roku zawodnik Manchesteru United Wayne Rooney zmienia barwy klubowe i przechodzi do Evertonu. 31-letni piłkarz wraca do klubu, w którym rozpoczynał sportową karierę.

Rooney był zawodnikiem Evertonu od 2002 do 2004 roku, gdy za 25,6 mln funtów przeszedł do zespołu z Manchesteru.

Z nowym klubem Rooney podpisał dwuletni kontrakt, jego wysokości nie podano.

W reprezentacji Anglii rozegrał 119 meczów, w których strzelił 53 bramki.

(az)

Źródło: PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: