RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Uhrmann jak Małysz - kończy karierę

Publikacja: Piątek, 4 marca (08:04) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Niemiec Michael Uhrmann ogłosił zakończenie sportowej kariery. Decyzję ogłosił po wczorajszym konkursie mistrzostw świata w Oslo, w którym zajął 6. miejsce. <i>Jestem zmęczony i to chyba odpowiedni czas, abym skończył karierę</i> - argumentował skoczek.

Nie chciałbym już jechać na zawody Pucharu Świata do Lahti i Planicy. Nie uzgodniłem tego jeszcze z trenerem Wernerem Schusterem, ale mam nadzieję, że nie będzie robił kłopotów - przyznał 32-letni skoczek. Po raz ostatni Uhrmann zamierza wystartować w jutrzejszym konkursie drużynowym w Oslo.

Największe sukcesy niemiecki skoczek odnosił w drużynie. Zdobył złoty (2002) i srebrny (2010) medal igrzysk olimpijskich. Ma też cztery krążki mistrzostw świata - złoty (2001), srebrny (2005) i dwa brązowe (2001, 2011).

Uhrmann wygrał dwa konkursy PŚ, a pierwsze zwycięstwo odniósł w 2004 roku w Zakopanem. Na podium stawał 14 razy.

Źródło: RMF24/PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: