RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Tomasz Gollob mistrzem świata

Publikacja: Sobota, 25 września (23:10) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Tomasz Gollob awansując do finału żużlowej Grand Prix Włoch w Terenzano zapewnił sobie tytuł indywidualnego mistrza świata. Przed ostatnią eliminacją w Bydgoszczy ma wystarczającą przewagę nad najgroźniejszymi rywalami - Jarosławem Hampelem i Jasonem Crumpem.

To największy sukces w karierze 39-letniego Golloba. Wcześniej zdobył sześć medali IMŚ - dwa srebrne i cztery brązowe. 9 października w Bydgoszczy rozstrzygną się losy pozostałych medali. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje Hampel, a trzecie Crump.

Źródło: PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: