RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Serena Williams nie zagra w Australian Open

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Amerykańska tenisistka Serena Williams z powodu przedłużającej się kontuzji prawej stopy nie wystąpi w styczniu 2011 roku w wielkoszlemowym turnieju Australian Open (z pulą nagród 22,14 mln dol. austral.). Tym samym Williams nie obroni tytułu zdobytego przed rokiem.

Na początku lipca, podczas wizyty w restauracji, Amerykanka rozcięła sobie stopę, stając przypadkowo na rozbitej szklance. Leczenie miało trwać miesiąc, ale kontuzja okazała się dużo groźniejsza niż pierwotnie zakładano.

Williams wygrywała Australian Open w 2003, 2005, 2007, 2009 i 2010. 31 stycznia 2010 liderka rankingu tenisistek WTA Tour pokonała w finale Belgijkę Justine Henin 6:4, 3:6, 6:2.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: