RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rajd Dakar może przenieść się w inne rejony

Publikacja: Poniedziałek, 17 stycznia (11:45) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Małe zainteresowanie kibiców tegoroczną edycją Rajdu Dakar skłoniło organizatorów do poszukiwań nowych lokalizacji. W 2012 roku rajdowcy mogą rywalizować w Brazylii, Paragwaju i Peru. Przez trzy lata najbardziej popularny rajd na świecie odbywał się na terenie Argentyny i Chile.

Gdy przy trasie, czy na mecie nie ma kibiców, to psuje całe wrażenie. Emocje są znacznie mniejsze. Staramy się, by każda edycja była inna. Mocno rozważamy, by w przyszłym roku przenieść rywalizację na inne tereny. Najbardziej prawdopodobny jest wariant obejmujący Brazylię, Paragwaj i Peru - powiedział dyrektor imprezy Etienne Lavigne.

Francuz zaznaczył jednocześnie, że ostateczna decyzja zapadnie w marcu, a wiele zależeć będzie od władz danych krajów.

W 2011 roku na metę w Buenos Aires najszybciej dotarli hiszpański motocyklista Marc Coma (KTM) i Katarczyk Nasser al-Attiyah (Volkswagen) wśród kierowców samochodów. Krzysztof Hołowczyc (BMW) był piąty. Trzeci był kierujący quadem Łukasz Łaskawiec.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: