Pogoda w Miami okazała się łaskawa dla Radwańskiej. W ostatnich dniach wiele spotkań przedłużało się z powodu deszczu, ale aura nie przeszkodziła w półfinale gry deblowej. A Polka i Słowaczka nie miały większych problemów z pokonaniem rywalek. Spotkanie z parą Peer-Peng trwało zaledwie godzinę i dziewięć minut. Radwańska i Hantuchova bezlitośnie wykorzystywały każdy błąd przeciwniczek, w pierwszej partii wygrały bezdyskusyjnie, w drugiej było więcej emocji, ale ostatecznie gładkie zwycięstwo w dwóch setach.
W finale turnieju singlowego mężczyzn spotkają się Novak Djoković i Rafael Nadal. W półfinałach Serb potwierdził niesamowitą formę - nie dał szans Amerykaninowi Mardy'emu Fishowi i wygrał w dwóch setach. W tym sezonie jeszcze nikomu nie udało się pokonać Djokovicia. Szansę będzie miał Nadal, który w półfinale dość gładko, także w dwóch setach pokonał Rogera Federera. W finale turnieju pań zmierzą się Wiktoria Azarenka i Maria Szarapowa.