RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Przemysław Miarczyński zdobył srebrny medal MŚ!

Publikacja: Piątek, 19 września (12:38) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Przemysław Miarczyński (SKŻ Ergo Hestia Sopot) zdobył w hiszpańskim Santander srebrny medal żeglarskich mistrzostw świata w windsurfingowej klasie RS:X. Czwarte miejsce zajął Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk).

Regaty, w których startowało 98 zawodników, wygrał Francuz Julien Bontemps, a jego rodak Thomas Goyard wywalczył brązowy medal.

To pierwsze trofeum polskiej ekipy w tych mistrzostwach i jedyne. Mimo że rywalizacja zakończy się w niedzielę, w pozostałych klasach biało-czerwoni nie mają już szans, by stanąć na podium.

Po trzech zakończonych konkurencjach, Polska uzyskała dwie kwalifikacje do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro - w czwartek w klasie Laser, a w piątek w RS:X mężczyzn.

(j.)

Źródło: PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: