RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pogorszył się stan zdrowia Pelego

Publikacja: Czwartek, 27 listopada (19:01) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Pele został przeniesiony na oddział specjalistycznej terapii - poinformował szpital Alberta Einsteina w Sao Paulo, gdzie legendarny piłkarz jest leczony w związku z infekcją dróg moczowych. Stan Pelego pogorszył się.

Jak zaznaczono w komunikacie, 74-letni Edson Arantes do Nascimento - Pele jest w stanie niestabilnym. Lekarze nie wykluczają przeniesienia go na oddział intensywnej opieki zdrowotnej. 

Pacjent został umieszczony w pokoju, gdzie będzie lepiej monitorowany. To nie jest jednak oddział intensywnej terapii, lecz oddział przejściowy - powiedział rzecznik szpitala. W połowie listopada słynnemu Brazylijczykowi usunięto kamienie nerkowe. Opuszczając klinikę powiedział, że czuje się jak nowo narodzony. Wrócił jednak do szpitala w poniedziałek.  

Pele zdobył z kolegami trzy tytuły mistrza świata w 1958, 1962 i 1970. Wystąpił w 92 oficjalnych meczach reprezentacji Brazylii i zdobył 77 goli. Przez FIFA został uznany "piłkarzem stulecia". 

(mpw)

Źródło: PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: