Przez wiele lat wszystko było dozwolone na rynku transferowym, panowała samowola, ale w końcu kluby zwróciły się do nas, byśmy zatrzymali ten proces - powiedział Platini. Obecnie mamy do czynienia z sytuacją, w której kluby wydają duże pieniądze nawet wówczas, gdy ich nie mają i muszą pożyczać - dodał. Teraz transfery nie będą już tak szalone, jak w ostatnich latach - zaznaczył.
Dzięki tym regulacjom właściciele klubów będą mogli wkładać do kasy klubowej 15 milionów euro do 2015 roku i tylko 10 mln euro do 2018 roku. Jednakże pieniądze te nie będą mogły pochodzić z pożyczek czy kredytów.