RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Piłkarska LM: Nagrody dla piłkarzy Interu

Publikacja: Czwartek, 26 sierpnia (21:54) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Europejska Unia Piłkarska (UEFA), przy okazji czwartkowego losowania grup Ligi Mistrzów w Monaco, nagrodziła najlepszych piłkarzy rozgrywek w poprzednim sezonie. Wszystkie wyróżnienia zostały przyznane graczom Interu Mediolan, triumfatora LM.

Najlepszym bramkarzem Ligi Mistrzów w sezonie 2009/2010 wybrano Brazylijczyka Julio Cesara. Jego rodak i kolega z Interu - Maicon został uznany najlepszym obrońcą. Wśród pomocników wyróżniono Holendra Wesleya Sneijdera.

Wybór najlepszego napastnika był oczywisty. Został nim Argentyńczyk Diego Milito, który w finałowym spotkaniu z Bayernem Monachium (2:0) zdobył oba gole. Napastnik Interu został również uznany najbardziej wartościowym piłkarzem poprzedniego sezonu UEFA.

Wyboru dokonali trenerzy 16 drużyn, które uczestniczyły w 1/8 finału LM.

Początek fazy grupowej nowego sezonu Ligi Mistrzów zaplanowano na 14 i 15 września. Finał odbędzie się 28 maja 2011 roku w Londynie.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: