RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Northug obraził króla Szwecji

Publikacja: Środa, 20 lutego (17:56) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Norweg Petter Northug, znany ze swojego niezbyt przyjacielskiego stosunku do Szwedów, swoją wypowiedzią zaatakował króla Szwecji. "Król jest bardziej zmęczony niż ja" - powiedział na antenie szwedzkiej telewizji, odnosząc się do wypowiedzi monarchy, który po jego ostatnim występie w Pucharze Świata nazwał go "zmęczonym".

Northug podczas zawodów Pucharu Świata w Davos w ubiegły weekend w biegu na 15 kilometrów był dopiero 14. Obecny na trybunach król Szwecji Karol XVI Gustaw, zapytany o ocenę formy Norwega stwierdził, że ten "wyglądał na zmęczonego". Zawodnik odpowiedział na antenie szwedzkiej telewizji, że "to szwedzki król sprawia wrażenie bardziej zmęczonego niż on", co w językach skandynawskich brzmi dwuznacznie.

Zniewag było więcej


Nie była to pierwsza tego typu zagrywka ze strony norweskiego sportowca. Norweg najbardziej uraził Szwedów podczas poprzednich MŚ w 2011 roku w Oslo. Tam, zdecydowanie prowadząc na ostatniej zmianie sztafety, zatrzymał się nagle w poprzek linii mety i przekroczył ją spokojnie dopiero wtedy, kiedy dobiegał do niej reprezentant Szwecji. Do kamery telewizyjnej krzyknął natomiast: "Carl Gustaw, jesteś tam? Patrz, jak się wygrywa!".

Źródło: RMF24/PAP

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: