Bellini od kilku dni miał bardzo poważne problemy z sercem, ponadto od ponad dziesięciu lat cierpiał na chorobę Alzheimera.
51-krotny reprezentant Brazylii - urodzony 7 czerwca 1930 roku - wystąpił w sumie na trzech mundialach (również w 1966 roku). Był zawodnikiem klubów Vasco da Gama, Sao Paulo i Atletico Paranaense, grał na pozycji obrońcy.
Po zwycięskim finale mistrzostw świata 1958 w Szwecji jako pierwszy podniósł trofeum w geście triumfu.
Przed słynnym stadionem Maracana w Rio de Janeiro stoi pomnik przedstawiający Belliniego właśnie z pucharem w prawej dłoni.
(mal)