RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Mistrz olimpijski w boksie zakończył karierę

Publikacja: Środa, 1 maja (19:55) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

41-letni Audley Harrison – pierwszy brytyjski mistrz olimpijski w wadze superciężkiej – postanowił zakończyć karierę. Swoją decyzję uzasadnił brakiem motywacji. "Niestety, moje marzenie o tym, bym został mistrzem świata się nie zrealizuje" - napisał na swojej stronie internetowej.

Brytyjczyk wygrał na zawodowym ringu 31 pojedynków, w tym 23 przez nokaut. Poniósł siedem porażek, z czego cztery przed czasem. Tylko raz był bliski spełnienia swojego marzenia o mistrzostwie świata. 13 listopada 2010 roku walczył w Manchesterze o pas mistrza świata w wadze ciężkiej organizacji WBA. Przegrał jednak przez techniczny nokaut w trzeciej z 12 zakontraktowanych rund z rodakiem Davidem Haye'em.

Ostatni pojedynek Audley Harrison stoczył w sobotę w Sheffield. Poniósł dotkliwą porażkę, przegrywając przez nokaut w pierwszej rundzie z Amerykaninem Deontayem Wilderem.

(mn)

Źródło: RMF24/PAP
Tagi: sport boks

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: