RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Lekarz Schumachera pomoże Bianchiemu

Publikacja: Wtorek, 7 października (10:01) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Lekarz Michaela Schumachera Gerard Saillant dotarł do Japonii, gdzie po wypadku na torze Suzuka walczy o życie kierowca Formuły 1 Jules Bianchi. Po konsultacjach szpital wyda oświadczenie o stanie zdrowia 25-letniego Francuza.

W Yokkaichi, gdzie leży Bianchi, jest jego rodzina oraz przedstawiciele Formuły 1.

Saillant jest dyrektorem instytutu uszkodzenia mózgu i rdzenia kręgowego w Paryżu, pomagał w pierwszych dobach Schumacherowi, kiedy ten pod koniec zeszłego roku miał wypadek na nartach i tak niefortunnie upadł, że doszło do uszkodzenia mózgu.

Tragiczny wypadek z udziałem Bianchiego miał miejsce podczas niedzielnego wyścigu Formuły 1 o GP Japonii. Doznał on rozległych obrażeń głowy. Z ostatnich oficjalnych doniesień wynika, że kierowca Marussii znajduje się w stanie krytycznym, ale stabilnym.

(j.)

Źródło: PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: