RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Korona Kielce składa wniosek o upadłość

Publikacja: Środa, 31 grudnia (18:00)

„Zarząd Spółki Akcyjnej Korona podjął w dniu dzisiejszym, zapowiadaną w dniu wczorajszym decyzję o niezwłocznym złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości spółki” – czytamy na stronie internetowej klubu piłkarskiego Korona Kielce. Taki ruch ma związek z nieprzyznaniem Koronie dotacji przez miejskich radnych.

"Analiza bilansu spółki na dzień 29.12.2014 roku nie pozostawia wątpliwości, że powyższa decyzja jest w obecnej sytuacji spółki konieczna i w pełni uzasadniona" - napisał w komunikacie prezes Korony, Marek Paprocki.

Problemy Korony Kielce wynikają z nieprzyznania jej miejskiej dotacji. Przyszłość zespołu stanęła pod znakiem zapytania w poniedziałek, gdy radni Kielc nie zgodzili się na dokapitalizowanie kwotą 7,8 mln zł należącej do miasta spółki Korona, prowadzącej klub piłkarski.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: