"Analiza bilansu spółki na dzień 29.12.2014 roku nie pozostawia wątpliwości, że powyższa decyzja jest w obecnej sytuacji spółki konieczna i w pełni uzasadniona" - napisał w komunikacie prezes Korony, Marek Paprocki.
Problemy Korony Kielce wynikają z nieprzyznania jej miejskiej dotacji. Przyszłość zespołu stanęła pod znakiem zapytania w poniedziałek, gdy radni Kielc nie zgodzili się na dokapitalizowanie kwotą 7,8 mln zł należącej do miasta spółki Korona, prowadzącej klub piłkarski.