RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Justyna Kowalczyk wygrała Moonlight Ski Marathon

Publikacja: Sobota, 4 lutego (11:51) Aktualizacja: Sobota, 4 lutego (11:00)

Justyna Kowalczyk wygrała 15. edycję Moonlight Ski Marathon, czyli biegu narciarskiego techniką dowolną na 30 km we włoskim Tyrolu Południowym. Turniej odbył się w piątek.

Pięciokrotna medalistka olimpijska i czterokrotna triumfatorka Pucharu Świata, która w 2019 roku zakończyła profesjonalne starty, na 30-kilometrowej trasie - wytyczonej wysoko w górach - nie dała żadnych szans rywalkom.

Zawody odbyły się po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19.

W nocy wygrałam Moonlight Ski Marathon. To jeden z piękniejszych maratonów w których miałam przyjemność biec! Lekko nie było! 30km na wysokości 1850-2100m npm w wietrze i śnieżycy - napisała Kowalczyk na Facebooku.

Źródło: PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: