RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

GP Polski: Hampel drugi, zwycięstwo Jonssona

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Jarosław Hampel zajął drugie miejsce w Toruniu w żużlowej Grand Prix Polski. Ósmą eliminację mistrzostw świata wygrał Szwed Andreas Jonsson. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Amerykanin Greg Hancock, który odpadł w półfinale.

Hampel utrzymał pozycję wicelidera mistrzostw świata i do 17 pkt zmniejszył stratę do Hancocka. Broniący tytułu Tomasz Gollob był trzeci w pierwszym półfinale, a Rune Holta czwarty.

Dzięki zwycięstwu Jonsson wyprzedził trzeciego do tej pory Golloba w klasyfikacji generalnej.

Janusz Kołodziej nie wziął udziału w turnieju z powodów zdrowotnych.

Do zakończenia mistrzostw pozostały jeszcze trzy eliminacje, następna 10 września w duńskim Vojens.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: