RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

FIVB: Polska i Holandia zorganizują mistrzostwa świata kobiet w 2022 roku

Sobota, 12 stycznia (22:45)

Polska i Holandia zorganizują wspólnie mistrzostwa świata kobiet w 2022 roku - poinformował dyrektor generalny światowej federacji siatkarskiej (FIVB) Fabio Azevedo. Brazylijczyk ogłosił to na gali 90-lecia siatkówki w Polsce.

Siatkarski mundial kobiet odbędzie się w Polsce po raz pierwszy. W 2014 roku odbył się turniej tej rangi mężczyzn, zakończony triumfem biało-czerwonych.

Ubiegłoroczną edycję MŚ siatkarek zorganizowała Japonia. Tytuł wywalczyły Serbki.

Opracowanie:

Źródło: PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: