RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

David Haye wróci na ring! Powalczy już w czerwcu

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Były mistrz świata organizacji WBA w kategorii ciężkiej oraz WBC, WBA i WBO w junior ciężkiej David Haye zapowiedział powrót na ring. Brytyjczyk w czerwcu w Manchesterze zmierzy się z Niemcem Manuelem Charrem.

Haye, który w 2011 roku stracił pas WBA na rzecz Ukraińca Władimira Kliczko, dwanaście miesięcy później pokonał Derecka Chisorę. Walka odbyła się w lipcu, a Brytyjczyk marzy o rewanżu i ma nadzieję, że po zwycięstwie nad Charrem uda mu się taki pojedynek zakontraktować.

Do tej pory wychodził na ring 26 razy i tylko dwa razy przegrał. Starcie z Charrem jest tylko krokiem ku temu, by stoczyć w niedalekiej przyszłości walkę o mistrzostwo świata - powiedział jego promotor.

Niemiec syryjskiego pochodzenia ma na koncie 24 pojedynki, z których tylko jeden przegrał - ze starszym z braci - Witalijem Kliczko.

(MRod)

Źródło: RMF24/PAP
Tagi: boks

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: