RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Adam Małysz po raz 21. mistrzem Polski

Publikacja: Niedziela, 26 grudnia (15:00) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Adam Małysz po raz 21. wywalczył na Wielkiej Krokwi w Zakopanem tytuł mistrza Polski. "Orzeł z Wisły" zdeklasował rywali, oddając skoki na 132 i 130 metrów. Na drugim miejscu uplasował się Kamil Stoch. Trzeci był Stefan Hula. <i>Jestem bardzo zadowolony z pierwszego skoku. W drugim narty mi się trochę skrzyżowały, więc nie było całkiem tak, jakbym chciał. Ogólnie jednak start w Zakopanem uważam za udany</i>- ocenił swój występ Małysz.

W zawodach wystartowało 62 zawodników z siedmiu klubów oraz - poza konkursem - dziewięciu reprezentantów Rosji i trzech Słowaków.

Mistrzostwa Polski były ostatnim sprawdzianem przed Turniejem Czterech Skoczni. We wtorek odbędą się kwalifikacje do konkursu w Oberstdorfie. Muszę się porządnie skoncentrować i będzie dobrze, bo forma jest- przyznał Adam Małysz.

Łukasz Kruczek zdecydował, że do Oberstdorfu, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen poza Adamem Małyszem pojadą: Kamil Stoch, Stefan Hula, Marcin Bachleda, Krzysztof Miętus i Dawid Kubacki.

Wyniki konkursu:

1. Adam Małysz - 132 i 130 m

3. Kamil Stoch - 123,5 i 126 m

3. Stefan Hula - 124 i 115,5 m

4. Dawid Kubacki - 110,5 i 126 m

5. Marcin Bachleda - 110 i 125 m

Źródło: RMF FM/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: