Dotychczas 1 lipca był terminem zaczynającym nabór wniosków na świadczenie socjalne "Rodzina 500 +". W tym roku się to zmieniło. Inaczej będzie również przebiegać wnioskowanie o 500 plus w kolejnym okresie świadczeniowym, który zacznie się w 2021 roku.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg przypomina: W tym roku nie trzeba składać nowego wniosku o przyznanie świadczenia w ramach programu "Rodzina 500 +". Wnioski złożone od 1 lipca ubiegłego roku pozwalają na pobieranie świadczenia do końca maja 2021 roku.

Rodzice i opiekunowie, którzy jeszcze nie skorzystali z świadczenia wychowawczego mogą w każdej chwili przystąpić do programu. Wniosek można złożyć za pośrednictwem portalu Emp@tia, Platformy Usług Elektronicznych ZUS czy bankowości elektronicznej.

Zmiany w okresie świadczeniowym

Maląg przypomina również, że od przyszłego roku wchodzi nowy okres świadczeniowy dla programu "Rodzina 500 +".  Będzie on obejmował okres od 1 czerwca danego roku do 31 maja następnego roku.

Drogą elektroniczną wnioski będzie można składać już od 1 lutego 2021 roku, natomiast drogą tradycyjną - od 1 kwietnia. Ministerstwo zapewnia, że przed wejściem w życie nowych przepisów zostanie przeprowadzona akcja informacyjna na szeroką skalę.