Najbliższy mecz Śląska Wrocław z GKS-em Bełchatów planowany na 7 kwietnia nie odbędzie się na Stadionie Miejskim. Spotkanie przeniesiono na stary stadion klubowy Śląska przy ulicy Oporowskiej - poinformowała spółka Wrocław 2012.

Na stadionie trzeba wymienić murawę, która jest w złym stanie, i uszkodzone elementy natryskiwaczy, podlewających trawę. Dlatego i spółka zarządzająca miejską areną i klub Śląsk Wrocław podjęły decyzję o zmianie boiska, na którym mecz zostanie rozegrany.

Następny mecz Śląska Wrocław z Zagłębiem Lubin, zaplanowany na 28 kwietnia 2012 roku, ma zostać rozegrany ponownie na Stadionie Miejskim.

Książę popu i królowie piłki nożnej na stadionie we Wrocławiu

Co najmniej trzy wielkie imprezy, oprócz mistrzostw Europy w piłce nożnej, odbędą się w tym roku na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Chodzi o koncert Prince'a 29 czerwca, piłkarski hit - czyli mecz towarzyski Brazylii z Japonią w październiku, oraz turniej Polish Masters w lipcu.

Kibice będą mogli zobaczyć zespoły: Borussi Dortmund, Szachtara Donieck i Tottenhamu Hotspur, w których grają polskie gwiazdy piłkarskie, a także zwodnicy Śląska Wrocław. Na stadionie swoje show Race of Champions pokazać mają także mistrzowie Formuły 1, między innymi Michael Schumacher i Sebastian Vettel.