Nie żyje poseł Stefan Strzałkowski z Prawa i Sprawiedliwości. Miał 62 lata. O śmierci parlamentarzysty poinformował na Twitterze Joachim Brudziński.

Dziś w nocy zmarł nasz serdeczny kolega i przyjaciel Poseł Stefan Strzałkowski. Był wieloletnim Burmistrzem Białogardu, Starostą, Posłem na Sejm, ale przede wszystkim był niezwykle dobrym człowiekiem - napisał Joachim Brudziński, europarlamentarzysta PiS.

Jak podaje "Głos Wielkopolski", polityk zmarł w nocy z czwartku na piątek w szpitalu MSWiA w Warszawie.

Był żonaty, miał syna i dwie córki.

Stefan Strzałkowski – wieloletni starosta i burmistrz Białogardu

Stefan Strzałkowski urodził się w 1957 roku w Białogardzie. Z wykształcenia był nauczycielem - ukończył gorzowską filię Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, a także studia podyplomowe z organizacji i zarządzania oświatą w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Szczecinie. W zawodzie pracował 20 lat, był nauczycielem i dyrektorem szkoły.

W latach 1998-2002 Stefan Strzałkowski zajmował stanowisko starosty tego miasta. Następnie do 2009 roku był burmistrzem Białogardu. W 2004 roku otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi.

W wyborach parlamentarnych w 2007 roku nieskutecznie startował do Sejmu z listy PiS w okręgu koszalińskim. Mandat posła objął 24 czerwca 2009 roku po śmierci Mariana Golińskiego.

W wyborach w 2011 roku ubiegał się o reelekcję. Z powodzeniem.

W 2015 roku nie został wybrany na kolejną kadencję, jednak kilka tygodni po rozpoczęciu kadencji ponownie został posłem, zastępując Czesława Hoca.

W 2018 roku kandydował ponownie na burmistrza Białogardu, zajmując trzecie miejsce wśród sześciu kandydatów.

W wyborach w 2019 nie uzyskał poselskiej reelekcji.